Assessed value
$653,000
$356,900 bldg · $296,100 land
Acreage
6.43 ac
$101,555 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1987
2,868 sqft
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1987
- Living area
- 2,868 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Sep 16, 1993
— NATHAN SARA
Bk/Pg 0156/0654
More on Reservoir Road
5 RESERVOIR ROAD
$466,200 · 3.15 ac · Built 1966
11 RESERVOIR ROAD
$217,100 · 1.43 ac · Built 1950
15 RESERVOIR ROAD
$165,600 · 0.37 ac · Built 1935
19 RESERVOIR ROAD
$259,800 · 2.05 ac · Built 1970
20 RESERVOIR ROAD
$84,400 · 3.28 ac
23 RESERVOIR ROAD
$257,100 · 1.98 ac · Built 1986
27 RESERVOIR ROAD
$197,000 · 2.01 ac · Built 1970
31 RESERVOIR ROAD
$206,800 · 1.95 ac · Built 1976