Parcel · Map 09 · Lot 54 · Unit 1
19 RESERVOIR ROAD
Owner: TRUONG VITHYA SURV &; TRUONG-MOREAU JULIE SURV
Assessed value
$259,800
$95,900 bldg · $163,900 land
Acreage
2.05 ac
$126,732 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1970
1,030 sqft
Owner mailing
Frederick Douglass Bl, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1970
- Living area
- 1,030 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
Recorded sales
Dec 18, 2020
— TRUONG VITHYA SURV &
Bk/Pg 0262/0675
Nov 8, 2017
— RINDSBERG SARAH ELLEN
Bk/Pg 0252/0616
Nov 17, 2004
— ROSSIER FRANCIS H JR PERSONAL TRUST
Bk/Pg 0202/0785
Jul 14, 2004
— ROSSIRE FRANCIS H JR
Bk/Pg 0200/0926
Aug 31, 1984
— GILMAN VIRGINIA S
Bk/Pg 0131/0923
More on Reservoir Road
5 RESERVOIR ROAD
$466,200 · 3.15 ac · Built 1966
11 RESERVOIR ROAD
$217,100 · 1.43 ac · Built 1950
15 RESERVOIR ROAD
$165,600 · 0.37 ac · Built 1935
20 RESERVOIR ROAD
$84,400 · 3.28 ac
23 RESERVOIR ROAD
$257,100 · 1.98 ac · Built 1986
27 RESERVOIR ROAD
$197,000 · 2.01 ac · Built 1970
31 RESERVOIR ROAD
$206,800 · 1.95 ac · Built 1976
35 RESERVOIR ROAD
$196,500 · 1.9 ac · Built 1972