Assessed value
$197,000
$52,900 bldg · $144,100 land
Acreage
2.01 ac
$98,010 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1970
1,056 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1970
- Living area
- 1,056 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
Recorded sales
Sep 30, 1997
— JENKS M MARGARET
Bk/Pg 0167/0478
Sep 8, 1970
— PETTO EMIL & LILLIAN
Bk/Pg 0103/0008
More on Reservoir Road
5 RESERVOIR ROAD
$466,200 · 3.15 ac · Built 1966
11 RESERVOIR ROAD
$217,100 · 1.43 ac · Built 1950
15 RESERVOIR ROAD
$165,600 · 0.37 ac · Built 1935
19 RESERVOIR ROAD
$259,800 · 2.05 ac · Built 1970
20 RESERVOIR ROAD
$84,400 · 3.28 ac
23 RESERVOIR ROAD
$257,100 · 1.98 ac · Built 1986
31 RESERVOIR ROAD
$206,800 · 1.95 ac · Built 1976
35 RESERVOIR ROAD
$196,500 · 1.9 ac · Built 1972