Assessed value
$619,100
$357,500 bldg · $261,600 land
Acreage
3.97 ac
$155,945 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1860
2,587 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1860
- Living area
- 2,587 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Jul 24, 1998
— CHARDE JOHN P + SHARON L
Bk/Pg 0170/0171
More on Reservoir Road
5 RESERVOIR ROAD
$466,200 · 3.15 ac · Built 1966
11 RESERVOIR ROAD
$217,100 · 1.43 ac · Built 1950
15 RESERVOIR ROAD
$165,600 · 0.37 ac · Built 1935
19 RESERVOIR ROAD
$259,800 · 2.05 ac · Built 1970
20 RESERVOIR ROAD
$84,400 · 3.28 ac
23 RESERVOIR ROAD
$257,100 · 1.98 ac · Built 1986
27 RESERVOIR ROAD
$197,000 · 2.01 ac · Built 1970
31 RESERVOIR ROAD
$206,800 · 1.95 ac · Built 1976