Assessed value
$316,100
$223,100 bldg · $93,000 land
Acreage
0.96 ac
$329,271 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1973
3,915 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Modern/Contemp
- Year built
- 1973
- Living area
- 3,915 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- brick/stone
Recorded sales
Oct 30, 2015
— ELEZOVSKA MIKLA
Bk/Pg 0246/1024
May 14, 2014
— US BANK TRUST NA TR
Bk/Pg 0242/1144
Dec 21, 2007
— MASSAND NANIK & SUSHMITA TRUSTEES
Bk/Pg 0218/0113
Jul 13, 2007
— MASSAND NANIK & SUSHMITA
Bk/Pg 0215/1128
Apr 18, 2005
— MASSAND N & S TRUST
Bk/Pg 0205/0121
More on Ore Hill Road
0 ORE HILL ROAD
$73,400 · 17.48 ac
0 ORE HILL ROAD
$11,900 · 1.01 ac
1 ORE HILL ROAD
$155,900 · 1.9 ac · Built 1920
2 ORE HILL ROAD
$208,000 · 1.22 ac · Built 1790
3 ORE HILL ROAD
$148,700 · 1.9 ac · Built 1987
7 ORE HILL ROAD
$529,100 · 3.79 ac · Built 2017
10 ORE HILL ROAD
$352,900 · 3.45 ac · Built 2023
24 ORE HILL ROAD
$456,000 · 2.7 ac · Built 1989