Assessed value
$112,100
$112,100 land
Acreage
1.92 ac
$58,385 / ac
Land use
5-1
RR1V
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 1627 LAKEVILLE, CT 06039
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Apr 20, 2009
— PRIVATE TRUST CO TRUSTEE ET AL
Bk/Pg 0223/381+
Jul 1, 1988
— LEECH ROBINSON JR + BRODIE SARAH
Bk/Pg 0142/1020
More on East Main Street
1 EAST MAIN STREET
$904,600 · 1.57 ac · Built 1840
5 EAST MAIN STREET
$241,200 · 1.35 ac · Built 1912
11 EAST MAIN STREET
$742,100 · 2.02 ac · Built 1810
15 EAST MAIN STREET
$320,900 · 0.55 ac · Built 1890
19 EAST MAIN STREET
$241,200 · 2.64 ac · Built 1995
20 EAST MAIN STREET
$101,200 · 0.05 ac · Built 1920
25 EAST MAIN STREET
$397,600 · 0.76 ac · Built 1880
26 EAST MAIN STREET
$250,600 · 0.6 ac · Built 1800