Assessed value
$73,700
$45,300 bldg · $28,400 land
Acreage
0.19 ac
$387,895 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1993
1,196 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1993
- Living area
- 1,196 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum Sidin
Recorded sales
Sep 5, 2023
— FLINT ROBERT L SR
Bk/Pg 271/851
Feb 14, 2012
— FLINT ROBERT L
Bk/Pg 0234/0621
Jun 21, 1989
— FLINT ROBERT L
Bk/Pg 0145/0438
More on Millerton Road
0 MILLERTON ROAD
$63,700 · 4.55 ac
0 MILLERTON ROAD
$19,600 · 1.4 ac
3 MILLERTON ROAD
$287,500 · 0.73 ac · Built 1780
7 MILLERTON ROAD
$335,600 · 0.92 ac · Built 1795
12 MILLERTON ROAD
$523,800 · 0.57 ac · Built 1895
15 MILLERTON ROAD
$1,293,800 · 4.75 ac · Built 1768
20 MILLERTON ROAD
$207,300 · 0.17 ac · Built 1880
22 MILLERTON ROAD
$164,800 · 0.07 ac · Built 1880