Assessed value
$302,500
$107,100 bldg · $195,400 land
Acreage
2 ac
$151,250 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1995
2,223 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1995
- Living area
- 2,223 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
May 13, 2025
— RICHARDSON ANNE D
Bk/Pg 275/395
May 13, 2025
— RICHARDSON ANNE D
Bk/Pg 275/393
Feb 27, 2025
— DARDEN THOMAS A
Bk/Pg 274/1080
Nov 17, 2022
— DARDEN ROBERT TR EST & VIRGINIA TR
Bk/Pg 269/1088
Feb 23, 2005
— DARDEN ROBERT + VIRGINIA TRUSTEES
Bk/Pg 0204/0353
More on Horseshoe Lane
6 HORSESHOE LANE
$434,400 · 0.49 ac · Built 1960
14 HORSESHOE LANE
$289,300 · 1.56 ac · Built 1957
21 HORSESHOE LANE
$462,400 · 2 ac · Built 1986
24 HORSESHOE LANE
$362,300 · 2.58 ac · Built 1957
34 HORSESHOE LANE
$362,200 · 3.39 ac · Built 1958
41 HORSESHOE LANE
$278,900 · 1.45 ac · Built 1960
42 HORSESHOE LANE
$294,900 · 1.83 ac · Built 1960
44 HORSESHOE LANE
$636,600 · 4.23 ac · Built 1999