Assessed value
$460,400
$219,100 bldg · $241,300 land
Acreage
1.96 ac
$234,898 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1966
1,902 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1966
- Living area
- 1,902 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Jun 10, 2016
— POLLETTA LEONARD D &
Bk/Pg 0248/0332
Oct 6, 2006
— BELL LESLIE
Bk/Pg 0212/0794
Oct 6, 2006
— CARBONNEAU MARGARET+ BELL LESLIE
Bk/Pg 0212/0792
Oct 29, 1992
— CARBONNEAU JOHN + MARGARET
Bk/Pg 0153/0539
More on Robin Hill Lane
0 ROBIN HILL LANE
$134,800 · 1.03 ac
19 ROBIN HILL LANE
$339,700 · 4.45 ac · Built 2005
22 ROBIN HILL LANE
$351,300 · 1.9 ac · Built 1951
25 ROBIN HILL LANE
$121,400 · 2.78 ac
27 ROBIN HILL LANE
$210,700 · 1.84 ac · Built 1974
29 ROBIN HILL LANE
$1,834,700 · 2.62 ac · Built 2015
31 ROBIN HILL LANE
$1,309,500 · 4.34 ac · Built 1955
54 ROBIN HILL LANE
$479,400 · 1.15 ac · Built 1965