Assessed value
$210,700
$75,500 bldg · $135,200 land
Acreage
1.84 ac
$114,511 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1974
1,150 sqft
Owner mailing
P O BOX 549 MILLERTON, NY 12546
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1974
- Living area
- 1,150 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Aluminum Sidin
Recorded sales
May 22, 2003
— WELLS HILL LLC
Bk/Pg 0192/0432
Jul 30, 2001
— DESTRY CORPORATION
Bk/Pg 0180/0343
More on Robin Hill Lane
0 ROBIN HILL LANE
$134,800 · 1.03 ac
19 ROBIN HILL LANE
$339,700 · 4.45 ac · Built 2005
22 ROBIN HILL LANE
$351,300 · 1.9 ac · Built 1951
25 ROBIN HILL LANE
$121,400 · 2.78 ac
29 ROBIN HILL LANE
$1,834,700 · 2.62 ac · Built 2015
31 ROBIN HILL LANE
$1,309,500 · 4.34 ac · Built 1955
54 ROBIN HILL LANE
$479,400 · 1.15 ac · Built 1965
57 ROBIN HILL LANE
$498,200 · 1.32 ac · Built 1952