Assessed value
$1,128,100
$220,300 bldg · $907,800 land
Acreage
4.27 ac
$264,192 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1913
2,475 sqft
Owner mailing
FRENCHMANS CREEK PALM BEACH GARDENS, FL 33410
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1913
- Living area
- 2,475 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Jun 10, 2013
— SPERO C MICHAEL & JOAN E TRUSTEES
Bk/Pg 0240/0206
Jun 5, 1987
— SPERO MICHAEL + JOAN E
Bk/Pg 0126/0269
More on Rocky Lane
8 ROCKY LANE
$289,100 · 1.4 ac · Built 1971
20 ROCKY LANE
$306,000 · 3.7 ac · Built 1920
29 ROCKY LANE
$606,500 · 2.79 ac · Built 2002
36 ROCKY LANE
$471,500 · 0.3 ac · Built 1985
46 ROCKY LANE
$185,500 · 1.84 ac
47 ROCKY LANE
$1,041,900 · 1.87 ac · Built 1920
54 ROCKY LANE
$602,800 · 1.32 ac · Built 2003
59 ROCKY LANE
$1,041,700 · 1.67 ac · Built 1908