Assessed value
$26,330
$26,330 land
Acreage
39.83 ac
$661 / ac
Land use
6-2
RR1
Year built
—
Owner mailing
25 COMMERCE DRIVE CROMWELL, CT 06416
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Aug 2, 2017
— SMS REALTY LLC
Bk/Pg 0251/0743
May 1, 2015
— BOYNTON SANDRA K TR
Bk/Pg 0245/0391
May 1, 2015
— BOYNTON SANDRA K
Bk/Pg 0245/0384
Jan 20, 2004
— IRONWORKS TRUST
Bk/Pg 0197/0761
Dec 1, 2003
— MARK CAPECELATRO TRUSTEE
Bk/Pg /0
More on Salmon Kill Road
3 SALMON KILL ROAD
$566,000 · 0.75 ac · Built 1915
5 SALMON KILL ROAD
$421,600 · 0.5 ac · Built 1870
8 SALMON KILL ROAD
$482,800 · 3 ac · Built 1870
17 SALMON KILL ROAD
$529,000 · 0.81 ac · Built 1890
20 SALMON KILL ROAD
$985,400 · 59.4 ac
21 SALMON KILL ROAD
$254,500 · 0.42 ac · Built 1935
23 SALMON KILL ROAD
$241,800 · 0.39 ac · Built 1950
25 SALMON KILL ROAD
$200,900 · 0.37 ac · Built 1980