Assessed value
$131,800
$90,400 bldg · $41,400 land
Acreage
0.29 ac
$454,483 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1950
1,360 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1950
- Living area
- 1,360 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Jun 26, 1998
— RODDY FENWICK + MARY ANN
Bk/Pg 0169/0875
More on Millerton Road
0 MILLERTON ROAD
$63,700 · 4.55 ac
0 MILLERTON ROAD
$19,600 · 1.4 ac
3 MILLERTON ROAD
$287,500 · 0.73 ac · Built 1780
7 MILLERTON ROAD
$335,600 · 0.92 ac · Built 1795
12 MILLERTON ROAD
$523,800 · 0.57 ac · Built 1895
15 MILLERTON ROAD
$1,293,800 · 4.75 ac · Built 1768
20 MILLERTON ROAD
$207,300 · 0.17 ac · Built 1880
22 MILLERTON ROAD
$164,800 · 0.07 ac · Built 1880