Assessed value
$521,100
$282,300 bldg · $238,800 land
Acreage
1.9 ac
$274,263 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1965
2,389 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1965
- Living area
- 2,389 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Jul 19, 2024
— MORRIS SCOTT
Bk/Pg 273/553
Sep 10, 2020
— ARTACHO VINICIUS SURV & PATRICIA SURV
Bk/Pg 0261/0088
Apr 11, 2011
— NOWICKI VICTOR & MARTINE
Bk/Pg 0231/0842
Apr 1, 1998
— REISS AMY L
Bk/Pg 0168/1116
More on Robin Hill Lane
0 ROBIN HILL LANE
$134,800 · 1.03 ac
19 ROBIN HILL LANE
$339,700 · 4.45 ac · Built 2005
22 ROBIN HILL LANE
$351,300 · 1.9 ac · Built 1951
25 ROBIN HILL LANE
$121,400 · 2.78 ac
27 ROBIN HILL LANE
$210,700 · 1.84 ac · Built 1974
29 ROBIN HILL LANE
$1,834,700 · 2.62 ac · Built 2015
31 ROBIN HILL LANE
$1,309,500 · 4.34 ac · Built 1955
54 ROBIN HILL LANE
$479,400 · 1.15 ac · Built 1965