Assessed value
$928,650
$508,100 bldg · $420,550 land
Acreage
8.45 ac
$109,899 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1986
3,353 sqft
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1986
- Living area
- 3,353 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Sep 26, 1985
— RECKLER JON N + STEPHANIE H
Bk/Pg 0134/0359
More on Indian Mountain Road
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$7,000 · 1 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$4,560 · 37.2 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$102,140 · 14.16 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$6,620 · 54 ac
9 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$172,200 · 0.32 ac · Built 1963
11 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$171,900 · 0.29 ac · Built 1960
15 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$205,700 · 0.49 ac · Built 1960
21 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$237,700 · 0.68 ac · Built 1959