Assessed value
$1,657,600
$422,500 bldg · $1,235,100 land
Acreage
2.16 ac
$767,407 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1920
936 sqft
Owner mailing
7575 PELICAN BAY BLVD NAPLES, FL 34108
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1920
- Living area
- 936 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Site characteristics
- Wetlands
- 0% of parcel area
Recorded sales
Oct 26, 2012
— LAKEVILLE COTTAGE LLC
Bk/Pg 0237/0709
Oct 20, 2006
— WISE MICHAEL
Bk/Pg 0212/1128
Oct 25, 1989
— PICCOLO GISELA
Bk/Pg 0146/0353
More on Millerton Road
0 MILLERTON ROAD
$63,700 · 4.55 ac
0 MILLERTON ROAD
$19,600 · 1.4 ac
3 MILLERTON ROAD
$287,500 · 0.73 ac · Built 1780
7 MILLERTON ROAD
$335,600 · 0.92 ac · Built 1795
12 MILLERTON ROAD
$523,800 · 0.57 ac · Built 1895
15 MILLERTON ROAD
$1,293,800 · 4.75 ac · Built 1768
20 MILLERTON ROAD
$207,300 · 0.17 ac · Built 1880
22 MILLERTON ROAD
$164,800 · 0.07 ac · Built 1880