Assessed value
$322,700
$188,900 bldg · $133,800 land
Acreage
2.01 ac
$160,547 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1900
1,801 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1900
- Living area
- 1,801 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Mar 24, 1995
— NOBLE CAROLYN LOUISE
Bk/Pg 0160/1042
More on Millerton Road
0 MILLERTON ROAD
$63,700 · 4.55 ac
0 MILLERTON ROAD
$19,600 · 1.4 ac
3 MILLERTON ROAD
$287,500 · 0.73 ac · Built 1780
7 MILLERTON ROAD
$335,600 · 0.92 ac · Built 1795
12 MILLERTON ROAD
$523,800 · 0.57 ac · Built 1895
15 MILLERTON ROAD
$1,293,800 · 4.75 ac · Built 1768
20 MILLERTON ROAD
$207,300 · 0.17 ac · Built 1880
22 MILLERTON ROAD
$164,800 · 0.07 ac · Built 1880