Assessed value
$635,000
$635,000 land
Acreage
55.32 ac
$11,479 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
27 MAIN ST SALISBURY, CT 06068
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Nov 1, 1950
— SALISBURY TOWN OF
Bk/Pg 0058/0220
More on Lime Rock Road
0 LIME ROCK ROAD
$67,820 · 16.85 ac
22 LIME ROCK ROAD
$10,363,600 · 141 ac · Built 1930
23+55 LIME ROCK ROAD
$1,526,890 · 165.63 ac · Built 1840
27-35 LIME ROCK ROAD
$1,827,800 · 11.43 ac · Built 1929
34 LIME ROCK ROAD
$444,000 · 7.88 ac · Built 1880
74 LIME ROCK ROAD
$254,100 · 2.34 ac · Built 1830
90 LIME ROCK ROAD
$15,930 · 35 ac
106 LIME ROCK ROAD
$163,200 · 2 ac