Assessed value
$15,930
$4,900 bldg · $11,030 land
Acreage
35 ac
$455 / ac
Land use
6-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
Rye, NH
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- Outbuildings
Recorded sales
Jun 5, 2019
— SNYDER KIM G SURV &
Bk/Pg 0256/0895
Jan 11, 1996
— NOBLE ROBERT P EST
Bk/Pg 0162/1131
More on Lime Rock Road
0 LIME ROCK ROAD
$67,820 · 16.85 ac
22 LIME ROCK ROAD
$10,363,600 · 141 ac · Built 1930
23+55 LIME ROCK ROAD
$1,526,890 · 165.63 ac · Built 1840
27-35 LIME ROCK ROAD
$1,827,800 · 11.43 ac · Built 1929
34 LIME ROCK ROAD
$444,000 · 7.88 ac · Built 1880
74 LIME ROCK ROAD
$254,100 · 2.34 ac · Built 1830
106 LIME ROCK ROAD
$163,200 · 2 ac
107 LIME ROCK ROAD
$861,060 · 21.13 ac · Built 1982