Parcel · Map 02 · Lot 31 · Unit 1
LONG POND ROAD
Owner: ZIMMER ELLEN TR ET AL; MARILYN YARNELL FAMILY TRUST
Assessed value
$3,050
$3,050 land
Acreage
9.69 ac
$315 / ac
Land use
6-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
12289 AVILES CIRCLE PALM BEACH GARDENS, FL 33418
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Mar 8, 2022
— ZIMMER ELLEN TR ET AL
Bk/Pg 0267/1079
Mar 11, 2019
— YARNELL M TRUST & STRATTON B ET AL
Bk/Pg 0256/0305
Apr 3, 2017
— YARNELL M TRUSTEE+ STRATTON B ET AL
Bk/Pg 0251/0023
Dec 27, 1993
— YARNELL M + STRATTON B
Bk/Pg 0157/0749
More on Long Pond Road
1 LONG POND ROAD
$211,950 · 61.57 ac
17 LONG POND ROAD
$2,040,800 · 7.47 ac · Built 2013
36 LONG POND ROAD
$3,576,020 · 39.73 ac · Built 1952
48 LONG POND ROAD
$581,200 · 4.22 ac · Built 1958
52 LONG POND ROAD
$525,300 · 2 ac · Built 1962
56 LONG POND ROAD
$238,500 · 2.08 ac · Built 1990
60 LONG POND ROAD
$408,100 · 6 ac · Built 1995
71 LONG POND ROAD
$591,940 · 69.79 ac · Built 1930