Assessed value
$197,000
$83,000 bldg · $114,000 land
Acreage
0.93 ac
$211,828 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1959
1,176 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1959
- Living area
- 1,176 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Oct 27, 2004
— TUCKER LLOYD ADAM
Bk/Pg 0202/0445
Jul 23, 1996
— WATTS PETER R
Bk/Pg 0164/0338
More on Indian Mountain Road
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$7,000 · 1 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$4,560 · 37.2 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$102,140 · 14.16 ac
0 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$6,620 · 54 ac
9 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$172,200 · 0.32 ac · Built 1963
11 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$171,900 · 0.29 ac · Built 1960
15 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$205,700 · 0.49 ac · Built 1960
21 INDIAN MOUNTAIN ROAD
$237,700 · 0.68 ac · Built 1959