Assessed value
$658,800
$482,700 bldg · $176,100 land
Acreage
1.8 ac
$366,000 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1970
2,403 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1970
- Living area
- 2,403 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Sep 17, 2021
— BRISTOW ROBERT A JR SURV &
Bk/Pg 0266/0237
Dec 28, 2020
— POTTER MICHAEL D
Bk/Pg 0262/0843
Aug 5, 2013
— ANZEL PROPERTIES LLC
Bk/Pg 0240/0961
Jul 17, 2012
— JOHNSON IAN + ALISON
Bk/Pg 0236/0666
May 13, 2008
— TROTTA JOSEPH III
Bk/Pg 0219/0737
More on Interlaken Road
0 INTERLAKEN ROAD
$116,800 · 1.46 ac
0 INTERLAKEN ROAD
$403,500 · 2.16 ac
11 INTERLAKEN ROAD
$33,743,700 · 102 ac · Built 1935
40+42 INTERLAKEN ROAD
$5,704,600 · 232 ac · Built 1930
56 INTERLAKEN ROAD
$669,100 · 5 ac · Built 1894
57 INTERLAKEN ROAD
$263,200 · 2.91 ac · Built 1937
71 INTERLAKEN ROAD
$1,074,100 · 1 ac · Built 1980
74 INTERLAKEN ROAD
$1,785,900 · 3.41 ac · Built 1972