Assessed value
$23,700
$23,700 land
Acreage
1.69 ac
$14,024 / ac
Land use
5-1
RR1/RE
Year built
—
Owner mailing
497 LIME ROCK ROAD LAKEVILLE, CT 06039
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Jul 8, 2022
— LIME ROCK PARK II LLC
Bk/Pg 268/1146
Aug 16, 2001
— SKIP BARBER PROPERTIES LLC
Bk/Pg 0180/0798
More on Lime Rock Road
0 LIME ROCK ROAD
$67,820 · 16.85 ac
22 LIME ROCK ROAD
$10,363,600 · 141 ac · Built 1930
23+55 LIME ROCK ROAD
$1,526,890 · 165.63 ac · Built 1840
27-35 LIME ROCK ROAD
$1,827,800 · 11.43 ac · Built 1929
34 LIME ROCK ROAD
$444,000 · 7.88 ac · Built 1880
74 LIME ROCK ROAD
$254,100 · 2.34 ac · Built 1830
90 LIME ROCK ROAD
$15,930 · 35 ac
106 LIME ROCK ROAD
$163,200 · 2 ac