Assessed value
$650,400
$239,500 bldg · $410,900 land
Acreage
0.46 ac
$1,413,913 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
2024
1,580 sqft
Owner mailing
Pompano Beach, FL
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Modern/Contemp
- Year built
- 2024
- Living area
- 1,580 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Vertical
Recorded sales
Jan 21, 2025
— SAAR JOHN
Bk/Pg 274/815
Mar 28, 2006
— SAAR JOHN & AMY
Bk/Pg 0210/0154
Apr 26, 1995
— SAAR JOHN
Bk/Pg 0161/0088
More on Preston Lane
5 PRESTON LANE
$375,300 · 1.35 ac · Built 1980
6 PRESTON LANE
$277,300 · 4.25 ac · Built 1958
26 PRESTON LANE
$201,100 · 1.04 ac
27 PRESTON LANE
$515,600 · 1.9 ac · Built 2004
28 PRESTON LANE
$316,500 · 1.03 ac · Built 1981
29 PRESTON LANE
$512,500 · 1.05 ac · Built 2004
48 PRESTON LANE
$294,700 · 3.12 ac · Built 1950
52 PRESTON LANE
$297,900 · 4.08 ac · Built 2024