Assessed value
$192,000
$72,200 bldg · $119,800 land
Acreage
1.9 ac
$101,053 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1920
936 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1920
- Living area
- 936 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Average
Recorded sales
Sep 16, 1982
— INTERLAKEN INN ASSOCIATES
Bk/Pg 0127/0810
More on Interlaken Estates
21 INTERLAKEN ESTATES
$623,400 · 3.64 ac · Built 1880
22-30 INTERLAKEN ESTATES
$1,818,900 · 5.75 ac · Built 1974
33 INTERLAKEN ESTATES
$352,100 · 1.09 ac · Built 1972
40 INTERLAKEN ESTATES
$400,900 · 1.2 ac · Built 1972
55 INTERLAKEN ESTATES
$456,600 · 1.32 ac · Built 1972
56 INTERLAKEN ESTATES
$289,400 · 1.62 ac · Built 1972
65 INTERLAKEN ESTATES
$567,400 · 1.08 ac · Built 1972
70 INTERLAKEN ESTATES
$325,200 · 1.02 ac · Built 1970