Assessed value
$2,032,900
$1,105,100 bldg · $927,800 land
Acreage
3.48 ac
$584,167 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
2001
4,275 sqft
Owner mailing
Vero Beach, FL
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 2001
- Living area
- 4,275 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Jan 28, 2020
— RONCHI DONALS SURV &
Bk/Pg 2528/0756
Jul 14, 2004
— PALMER MARJORIE +
Bk/Pg 0200/0898
Aug 30, 1996
— PALMER MARJORIE
Bk/Pg 0164/0742
More on Washinee Heights Road
17 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$864,800 · 2.17 ac · Built 2004
19 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$2,085,600 · 35.09 ac · Built 2018
30 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$3,987,820 · 58.23 ac · Built 2007
61 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$866,900 · 3.8 ac · Built 2017
65 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$892,800 · 4.7 ac · Built 1980
69 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$3,170,600 · 3.9 ac · Built 2006
76 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$512,300 · 4.36 ac · Built 2004
93 WASHINEE HEIGHTS ROAD
$1,091,300 · 3.22 ac · Built 1971