Assessed value
$4,230
$4,230 land
Acreage
34.49 ac
$123 / ac
Land use
6-2
RR1
Year built
—
Owner mailing
Miami, FL
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Site characteristics
- Wetlands
- 23% of parcel area
Recorded sales
Jul 14, 1995
— NACHWALTER MICHAEL + IRENE
Bk/Pg 0161/0784
More on Brinton Hill Road
12 BRINTON HILL ROAD
$174,000 · 2.5 ac · Built 1980
21 BRINTON HILL ROAD
$576,500 · 13.05 ac · Built 1971
23 BRINTON HILL ROAD
$338,100 · 2.34 ac · Built 1946
29 BRINTON HILL ROAD
$613,100 · 2.57 ac · Built 1990
38 BRINTON HILL ROAD
$1,763,080 · 48.1 ac · Built 1925
39 BRINTON HILL ROAD
$603,400 · 17.9 ac · Built 1950
54 BRINTON HILL ROAD
$1,103,500 · 5.44 ac · Built 1940
55+57 BRINTON HILL ROAD
$1,964,260 · 84.28 ac · Built 1800