Assessed value
$256,500
$121,800 bldg · $134,700 land
Acreage
2.18 ac
$117,661 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1840
1,946 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Antique
- Year built
- 1840
- Living area
- 1,946 sqft · 112.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Apr 21, 2022
— BELTER JOHN L + MARY J
Bk/Pg 268/497
Sep 8, 1992
— BELTER JOHN L + MARY J
Bk/Pg 0153/0169
Mar 12, 1976
— BELTER MARY J
Bk/Pg 0119/0059
More on White Hollow Road
5 WHITE HOLLOW ROAD
$117,300 · Built 1870
15 WHITE HOLLOW ROAD
$596,900 · 3.82 ac · Built 1880
24 WHITE HOLLOW ROAD
$350,700 · 0.35 ac · Built 1940
27+29 WHITE HOLLOW ROAD
$400,000 · 8.7 ac · Built 1900
28 WHITE HOLLOW ROAD
$402,600 · 1.13 ac · Built 1850
33 WHITE HOLLOW ROAD
$206,000 · 0.58 ac · Built 1830
39+41 WHITE HOLLOW ROAD
$206,500 · 0.8 ac · Built 1880
45 WHITE HOLLOW ROAD
$345,600 · 3.05 ac · Built 1870