Assessed value
$199,200
$110,400 bldg · $88,800 land
Acreage
0.42 ac
$474,286 / ac
Land use
1-1
R20
Year built
1950
2,254 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cape Cod
- Year built
- 1950
- Living area
- 2,254 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Site characteristics
- Wetlands
- 10% of parcel area
Recorded sales
Aug 2, 1994
— MANNING MARK + KATHELEN B
Bk/Pg 0159/0473
More on Bostwick Street
4 BOSTWICK STREET
$501,800 · 1 ac · Built 1900
7 BOSTWICK STREET
$237,800 · 0.19 ac · Built 1960
9 BOSTWICK STREET
$149,500 · 0.3 ac · Built 1949
14 BOSTWICK STREET
$330,300 · 0.65 ac · Built 1900
20 BOSTWICK STREET
$319,600 · 0.6 ac · Built 1880
21 BOSTWICK STREET
$317,900 · 0.52 ac · Built 1927
26 BOSTWICK STREET
$222,300 · 0.5 ac · Built 1880
35 BOSTWICK STREET
$416,200 · 0.52 ac · Built 1940