Assessed value
$218,890
$218,890 land
Acreage
12.23 ac
$17,898 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
May 5, 2011
— GREENBERG JEFFREY W & KIMBERLY E
Bk/Pg 0231/1137
Apr 25, 2011
— CAPECELATRO MARK TRUSTEE
Bk/Pg 0231/0999
Nov 12, 1997
— MADDEN FAMILY LLC
Bk/Pg 0167/0982
More on Farnum Road
2 FARNUM ROAD
$151,400 · 0.12 ac · Built 1900
3 FARNUM ROAD
$158,600 · 0.32 ac · Built 1890
10 FARNUM ROAD
$616,000 · 13.17 ac · Built 1988
11--15 FARNUM ROAD
$925,000 · 1.06 ac · Built 1900
16 FARNUM ROAD
$152,700 · 0.41 ac · Built 2004
20 FARNUM ROAD
$183,900 · 0.26 ac · Built 1880
23 FARNUM ROAD
$179,000 · 0.37 ac · Built 1880
24 FARNUM ROAD
$50,500 · 0.86 ac