Assessed value
$987,400
$281,700 bldg · $705,700 land
Acreage
0.86 ac
$1,148,140 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1985
2,167 sqft
Owner mailing
Boston, MA
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Colonial
- Year built
- 1985
- Living area
- 2,167 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Site characteristics
- Wetlands
- 0% of parcel area
Recorded sales
May 30, 2007
— MCCURDY KATHERINE
Bk/Pg 0215/0430
Jul 13, 2004
— KYSER CARROLL H + PATRICIA L
Bk/Pg 0200/0853
Oct 23, 1982
— KYSER CARROLL H + PATRICIA L
Bk/Pg 0127/1174
More on Twin Lakes Road
0 TWIN LAKES ROAD
$3,200 · 0.23 ac
30 TWIN LAKES ROAD
$363,600 · 11.14 ac · Built 1970
38 TWIN LAKES ROAD
$397,860 · 56.2 ac · Built 2006
48 TWIN LAKES ROAD
$2,747,610 · 8.6 ac · Built 1792
58 TWIN LAKES ROAD
$148,000 · 2.69 ac
85 TWIN LAKES ROAD
$456,200 · 1.05 ac · Built 1967
86 TWIN LAKES ROAD
$372,250 · 31 ac · Built 1963
87 TWIN LAKES ROAD
$284,000 · 1 ac · Built 1967