Assessed value
$428,700
$246,300 bldg · $182,400 land
Acreage
1.01 ac
$424,455 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1950
2,226 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1950
- Living area
- 2,226 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Jun 5, 1998
— BECKET ANN
Bk/Pg 0169/0723
More on Sharon Road
0 SHARON ROAD
$3,200 · 1.83 ac
6 SHARON ROAD
$602,700 · 6.8 ac · Built 1900
10 SHARON ROAD
$594,200 · 0.79 ac · Built 1972
24 SHARON ROAD
$299,500 · 0.36 ac · Built 1870
27 SHARON ROAD
$182,800 · 0.21 ac · Built 1849
28 SHARON ROAD
$238,200 · 0.18 ac · Built 1700
30 SHARON ROAD
$141,800 · 0.2 ac · Built 1900
31 SHARON ROAD
$1,000,500 · 1.38 ac · Built 1880