Assessed value
$68,600
$9,000 bldg · $59,600 land
Acreage
0.21 ac
$326,667 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1935
749 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- OLD STYLE
- Year built
- 1935
- Living area
- 749 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Asbest Shingle
Recorded sales
Oct 6, 2017
— BRANDT STEPHEN M
Bk/Pg 0252/0306
Jan 24, 2001
— BARBERI RICHARD &
Bk/Pg 0178/0028
More on Farnum Road
2 FARNUM ROAD
$151,400 · 0.12 ac · Built 1900
3 FARNUM ROAD
$158,600 · 0.32 ac · Built 1890
10 FARNUM ROAD
$616,000 · 13.17 ac · Built 1988
11--15 FARNUM ROAD
$925,000 · 1.06 ac · Built 1900
16 FARNUM ROAD
$152,700 · 0.41 ac · Built 2004
20 FARNUM ROAD
$183,900 · 0.26 ac · Built 1880
23 FARNUM ROAD
$179,000 · 0.37 ac · Built 1880
24 FARNUM ROAD
$50,500 · 0.86 ac