Assessed value
$20,600
$20,600 land
Acreage
2.94 ac
$7,007 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
E Providence, RI
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Apr 4, 1994
— ACHILLES DAPHNE
Bk/Pg 0158/0424
More on Old Asylum Road
15 OLD ASYLUM ROAD
$1,098,200 · 6.45 ac · Built 1987
17 OLD ASYLUM ROAD
$717,300 · 2.19 ac · Built 1989
34 OLD ASYLUM ROAD
$605,430 · 6.61 ac · Built 1998
37 OLD ASYLUM ROAD
$1,178,830 · 29.72 ac · Built 1940
46 OLD ASYLUM ROAD
$909,000 · 2.63 ac · Built 1880
49 OLD ASYLUM ROAD
$567,070 · 10.12 ac · Built 1996
59 OLD ASYLUM ROAD
$578,000 · 2.82 ac · Built 1830
72 OLD ASYLUM ROAD
$295,400 · 2.13 ac · Built 1960