Assessed value
$18,200
$18,200 land
Acreage
1.3 ac
$14,000 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 832 LAKE WALES, FL 33859
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Dec 27, 2012
— DESAINT PHALLE SUSAN W TRUSTEE
Bk/Pg 0238/0388
Jun 29, 1990
— DESAINT PHALLE FRANCOIS + SUSAN
Bk/Pg 0148/0201
More on Cooper Hill Road
7 COOPER HILL ROAD
$1,125,300 · 5.01 ac · Built 2000
10 COOPER HILL ROAD
$392,400 · 5.11 ac · Built 1900
15 COOPER HILL ROAD
$2,063,700 · 5.01 ac · Built 2000
20 COOPER HILL ROAD
$928,800 · 16.85 ac · Built 1850
29 COOPER HILL ROAD
$556,600 · 8.8 ac · Built 1974
36 COOPER HILL ROAD
$814,300 · 9.98 ac · Built 1975
45 COOPER HILL ROAD
$662,400 · 16.94 ac · Built 1975
52 COOPER HILL ROAD
$720,660 · 8 ac · Built 1981