Assessed value
$385,700
$261,100 bldg · $124,600 land
Acreage
1.56 ac
$247,244 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
2019
1,764 sqft
Owner mailing
57 RUDD POND ROAD MILLERTON , NY 12546
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- barn style
- Year built
- 2019
- Living area
- 1,764 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
Nov 19, 2018
— 120 FARNUM ROAD LLC
Bk/Pg 0255/0478
Mar 30, 2005
— BUERGER STEPHEN C
Bk/Pg 0204/0960
Mar 25, 2004
— CORCORAN PAUL + NORMA
Bk/Pg 0198/0731
Feb 2, 1982
— CORCORAN PAUL
Bk/Pg 126 1269/0
More on Farnum Road
2 FARNUM ROAD
$151,400 · 0.12 ac · Built 1900
3 FARNUM ROAD
$158,600 · 0.32 ac · Built 1890
10 FARNUM ROAD
$616,000 · 13.17 ac · Built 1988
11--15 FARNUM ROAD
$925,000 · 1.06 ac · Built 1900
16 FARNUM ROAD
$152,700 · 0.41 ac · Built 2004
20 FARNUM ROAD
$183,900 · 0.26 ac · Built 1880
23 FARNUM ROAD
$179,000 · 0.37 ac · Built 1880
24 FARNUM ROAD
$50,500 · 0.86 ac