Assessed value
$145,770
$15,700 bldg · $130,070 land
Acreage
20.5 ac
$7,111 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
Falls Village, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Outbuildings
Site characteristics
- Wetlands
- 10% of parcel area
Recorded sales
Jan 29, 2009
— FITCH STEPHEN
Bk/Pg 0222/0393
Apr 29, 2003
— FITCH STEPHEN H + KATHLINE S
Bk/Pg 0191/0940
Aug 28, 1995
— COLLINS CARRIE TIPPETT
Bk/Pg 0161/1103
More on Dugway Road
21 DUGWAY ROAD
$295,260 · 11.2 ac · Built 1989
28 DUGWAY ROAD
$1,049,910 · 22 ac · Built 1827
39 DUGWAY ROAD
$67,500 · 24.22 ac
44 DUGWAY ROAD
$1,438,900 · 32.87 ac · Built 1995
47 DUGWAY ROAD
$335,300 · 3.44 ac · Built 1988
49 DUGWAY ROAD
$363,300 · 4.46 ac · Built 1988
67 DUGWAY ROAD
$935,900 · 11.63 ac · Built 1900
75 DUGWAY ROAD
$407,000 · 2.29 ac · Built 1988