Parcel · Map 63 · Lot 18
285 TWIN LAKES ROAD
Owner: SEEGERS LORI C TRUSTEE; LORI C SEEGERS REVOC TRUST
Assessed value
$941,600
$558,900 bldg · $382,700 land
Acreage
1.38 ac
$682,319 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1900
400 sqft
Owner mailing
285 TWIN LAKES ROAD SALISBURY, CT 06068
Building

- Style
- GAR/APT
- Year built
- 1900
- Living area
- 400 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Oct 26, 2020
— SEEGERS LORI C TRUSTEE
Bk/Pg 0261/0787
Aug 17, 2020
— SEEGERS LORI C
Bk/Pg 0260/0826
Dec 7, 1987
— CHWAST SEYMOUR & SCHER PAULA
Bk/Pg 0141/0345
More on Twin Lakes Road
0 TWIN LAKES ROAD
$3,200 · 0.23 ac
30 TWIN LAKES ROAD
$363,600 · 11.14 ac · Built 1970
38 TWIN LAKES ROAD
$397,860 · 56.2 ac · Built 2006
48 TWIN LAKES ROAD
$2,747,610 · 8.6 ac · Built 1792
58 TWIN LAKES ROAD
$148,000 · 2.69 ac
85 TWIN LAKES ROAD
$456,200 · 1.05 ac · Built 1967
86 TWIN LAKES ROAD
$372,250 · 31 ac · Built 1963
87 TWIN LAKES ROAD
$284,000 · 1 ac · Built 1967