Assessed value
$91,300
$91,300 land
Acreage
11.15 ac
$8,188 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
PO BOX 719 LAKEVILLE, CT 06039
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
May 27, 2011
— IPPEC ROAD MAINTENANCE LLC
Bk/Pg 0232/0110
Nov 30, 1993
— CEPPI ALEARDO
Bk/Pg 0157/0362
More on Indian Orchard Road
13 INDIAN ORCHARD ROAD
$378,200 · 3.22 ac · Built 1985
20 INDIAN ORCHARD ROAD
$583,600 · 4.39 ac · Built 1976
28 INDIAN ORCHARD ROAD
$605,200 · 5.58 ac · Built 1978
34 INDIAN ORCHARD ROAD
$808,800 · 9.85 ac · Built 1980
58 INDIAN ORCHARD ROAD
$889,900 · 3.13 ac · Built 1982
62 INDIAN ORCHARD ROAD
$613,400 · 4.11 ac · Built 1970
70 INDIAN ORCHARD ROAD
$1,057,300 · 8.44 ac · Built 2001
88 INDIAN ORCHARD ROAD
$373,870 · 198.52 ac