Assessed value
$703,000
$179,700 bldg · $523,300 land
Acreage
0.82 ac
$857,317 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1930
2,072 sqft
Owner mailing
Ann Arbor, MI
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1930
- Living area
- 2,072 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Average
Recorded sales
Jul 17, 1986
— BRODTKORB LORNA
Bk/Pg 0136/0605
More on Sharon Road
0 SHARON ROAD
$3,200 · 1.83 ac
6 SHARON ROAD
$602,700 · 6.8 ac · Built 1900
10 SHARON ROAD
$594,200 · 0.79 ac · Built 1972
24 SHARON ROAD
$299,500 · 0.36 ac · Built 1870
27 SHARON ROAD
$182,800 · 0.21 ac · Built 1849
28 SHARON ROAD
$238,200 · 0.18 ac · Built 1700
30 SHARON ROAD
$141,800 · 0.2 ac · Built 1900
31 SHARON ROAD
$1,000,500 · 1.38 ac · Built 1880