Assessed value
$1,213,800
$705,000 bldg · $508,800 land
Acreage
4.3 ac
$282,279 / ac
Land use
2-1C
R20
Year built
1988
9,674 sqft
Owner mailing
PO BOX 548 SALISBURY, CT 06068
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- City/Town Hall
- Year built
- 1988
- Living area
- 9,674 sqft · 2.0 stories
More on Main Street
0 MAIN STREET
$496,400 · 40.29 ac
1 MAIN STREET
$291,300 · 1.54 ac · Built 1900
2 MAIN STREET
$320,400 · 0.38 ac · Built 1830
4 MAIN STREET
$481,000 · 0.15 ac · Built 1830
8 MAIN STREET
$1,304,900 · 1 ac · Built 1830
12 MAIN STREET
$772,200 · 0.44 ac · Built 1824
14 MAIN STREET
$924,700 · 0.11 ac · Built 1830
15 MAIN STREET
$388,800 · 0.87 ac · Built 1880