Assessed value
$129,400
$129,400 land
Acreage
3.25 ac
$39,815 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Oct 29, 2002
— WHITBECK GORDON
Bk/Pg 0187/0633
Jan 1, 1901
— WILLIAMS WALKER A +
Bk/Pg 0058/0485
More on Locust Avenue
19 LOCUST AVENUE
$95,500 · 0.3 ac · Built 1941
20 LOCUST AVENUE
$70,500 · 0.5 ac · Built 1840
25 LOCUST AVENUE
$146,300 · 0.98 ac · Built 1800
32 LOCUST AVENUE
$140,700 · 0.6 ac · Built 1880
35 LOCUST AVENUE
$139,200 · 0.75 ac · Built 1850
LOCUST AVENUE
$17,900 · 0.93 ac
LOCUST AVENUE
$39,800 · 1 ac
LOCUST AVENUE
$14,800 · 1.06 ac