Assessed value
$1,214,300
$119,800 bldg · $1,094,500 land
Acreage
0.8 ac
$1,517,875 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1900
1,640 sqft
Owner mailing
New York, NY
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1900
- Living area
- 1,640 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Asbest Shingle
Recorded sales
Jun 20, 2012
— WARD NANCY ET AL
Bk/Pg 0236/0226
Apr 25, 2006
— WILLIAMS MARY S ET AL
Bk/Pg 0210/0547
Jun 2, 2005
— WILLIAMS MARY SYLVINA ET AL
Bk/Pg 0205/1017
Apr 4, 2003
— WILLIAMS MARY SYLVINA ET AL
Bk/Pg 0191/0187
Feb 27, 2002
— WILLIAMS MARY SYLVINA ET AL
Bk/Pg 0183/0517