Assessed value
$120,400
$120,400 land
Acreage
3.64 ac
$33,077 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
West Hartford, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Jan 30, 2001
— WIENER PHILIP + MALI
Bk/Pg 0178/0069
More on Valley Road
0 VALLEY ROAD
$17,500 · 1.25 ac
4 VALLEY ROAD
$553,600 · 2.29 ac · Built 1840
11 VALLEY ROAD
$3,010,740 · 19.19 ac · Built 2003
12 VALLEY ROAD
$629,000 · 3.89 ac · Built 2001
17 VALLEY ROAD
$110,400 · 2 ac
23+25 VALLEY ROAD
$1,304,920 · 46.89 ac · Built 1985
26 VALLEY ROAD
$627,800 · 10.57 ac · Built 1999
32 VALLEY ROAD
$718,270 · 16.06 ac · Built 1970