Assessed value
$138,900
$138,900 land
Acreage
4.03 ac
$34,467 / ac
Land use
5-1
RR1
Year built
—
Owner mailing
Salisbury, CT
Different from property address (absentee owner)
Building
- Style
- VACANT
Recorded sales
Oct 30, 2013
— WHITBECK GORDON N
Bk/Pg 0241/0541
Jul 9, 2013
— WHITBECK GORDON ET AL TRUSTEES
Bk/Pg 0240/0571
May 29, 2013
— WHITBECK GORDON ET AL TRUSTEES
Bk/Pg 0240/0054
Apr 25, 2012
— WHITBECK NELSON EST & AUDREY EST
Bk/Pg 0235/0655
Feb 25, 2010
— WHITBECK NELSON EST & AUDREY
Bk/Pg 0227/0303
More on Cobble Road
4 COBBLE ROAD
$218,300 · 0.58 ac · Built 1990
5 COBBLE ROAD
$132,200 · 0.24 ac · Built 1948
17 COBBLE ROAD
$6,591,500 · 54.46 ac · Built 1972
17+23 COBBLE ROAD
$5,008,200 · 38 ac
34 COBBLE ROAD
$3,070,700 · 9.43 ac · Built 1988
39 COBBLE ROAD
$280,400 · 0.82 ac · Built 1950
50 COBBLE ROAD
$413,590 · 9.73 ac · Built 1981
51 COBBLE ROAD
$336,000 · 3.29 ac · Built 1967