Assessed value
$1,258,300
$335,600 bldg · $922,700 land
Acreage
1.71 ac
$735,848 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1980
3,192 sqft
Owner mailing
Cambridge, MA
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Cottage
- Year built
- 1980
- Living area
- 3,192 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Oct 2, 2018
— STRANG ARTHUR III SURV & SUSAN SURV
Bk/Pg 0255/0001
Mar 3, 2006
— GARBER ELLEN G
Bk/Pg 0209/1048
Jun 10, 1997
— BOSTROM MELISSA M
Bk/Pg 0166/0493
More on Old Cne Road
9 OLD CNE ROAD
$715,900 · 2.2 ac · Built 1969
17 OLD CNE ROAD
$473,800 · 1.17 ac · Built 1962
23 OLD CNE ROAD
$331,300 · 1.3 ac · Built 1984
33 OLD CNE ROAD
$546,300 · 1.16 ac · Built 1973
49 OLD CNE ROAD
$1,176,500 · 2.2 ac · Built 1960
57 OLD CNE ROAD
$1,615,700 · 1.95 ac · Built 2012
59 OLD CNE ROAD
$1,273,500 · 1.9 ac · Built 1950
67 OLD CNE ROAD
$1,272,700 · 1.4 ac · Built 1959