Assessed value
$157,900
$72,100 bldg · $85,800 land
Acreage
0.22 ac
$717,727 / ac
Land use
1-1
RR1V
Year built
1909
1,106 sqft
Owner mailing
New Tripoli, PA
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- OLD STYLE
- Year built
- 1909
- Living area
- 1,106 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- Vinyl Siding
Recorded sales
Jan 8, 2018
— GRACE SEAN W
Bk/Pg 0253/0041
Jun 25, 2010
— MOORE THEODORE S
Bk/Pg 0228/0286
May 12, 1975
— VON RICHTHOFEN IDA J
Bk/Pg 117 89/0