Assessed value
$122,000
$58,500 bldg · $63,500 land
Acreage
0.18 ac
$677,778 / ac
Land use
1-1
R20
Year built
1930
924 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Building

- Style
- Ranch
- Year built
- 1930
- Living area
- 924 sqft · 1.0 story
- Exterior
- clapboard
Recorded sales
Apr 17, 2017
— SCAVOTTO ELEANOR F
Bk/Pg 0251/0098
Sep 13, 2004
— REEVE DONALD S TRUSTEE
Bk/Pg 0201/0765
Nov 26, 2002
— FITTING ASSOCIATES
Bk/Pg 0188/0238
Oct 21, 2002
— FITTING PETER M
Bk/Pg 0187/0372
Oct 21, 2002
— KARCHESKI JANICE L
Bk/Pg 0187/0371
More on Meadow Street
3 MEADOW STREET
$341,500 · 0.61 ac · Built 1906
4 MEADOW STREET
$198,100 · 0.18 ac · Built 1945
8 MEADOW STREET
$122,600 · 0.18 ac · Built 1950
11 MEADOW STREET
$175,300 · 0.36 ac · Built 1952
18 MEADOW STREET
$157,200 · 0.31 ac · Built 1945
20 MEADOW STREET
$195,400 · 0.43 ac · Built 1950
22 MEADOW STREET
$214,000 · 1.16 ac · Built 1990
23 MEADOW STREET
$318,700 · 4.77 ac · Built 1993