Assessed value
$600,700
$300,700 bldg · $300,000 land
Acreage
1.34 ac
$448,284 / ac
Land use
1-1
RR1
Year built
1890
4,160 sqft
Owner mailing
Salisbury, CT
Building

- Style
- Traditional
- Year built
- 1890
- Living area
- 4,160 sqft · 134.0 stories
- Exterior
- Wood Shingle
Recorded sales
Oct 23, 2017
— SHANLEY RICHARD P
Bk/Pg 0252/0403
Jun 16, 2006
— SHANLEY MARY M
Bk/Pg 0211/0215
Jul 24, 1992
— SHANLEY MARY M
Bk/Pg 0152/0968
More on Twin Lakes Road
0 TWIN LAKES ROAD
$3,200 · 0.23 ac
30 TWIN LAKES ROAD
$363,600 · 11.14 ac · Built 1970
38 TWIN LAKES ROAD
$397,860 · 56.2 ac · Built 2006
48 TWIN LAKES ROAD
$2,747,610 · 8.6 ac · Built 1792
58 TWIN LAKES ROAD
$148,000 · 2.69 ac
85 TWIN LAKES ROAD
$456,200 · 1.05 ac · Built 1967
86 TWIN LAKES ROAD
$372,250 · 31 ac · Built 1963
87 TWIN LAKES ROAD
$284,000 · 1 ac · Built 1967