Assessed value
$630,000
$207,000 bldg · $423,000 land
Acreage
0.3 ac
$2,100,000 / ac
Land use
1-1
LA
Year built
1967
1,520 sqft
Owner mailing
Lakeville, CT
Different from property address (absentee owner)
Building

- Style
- Modern/Contemp
- Year built
- 1967
- Living area
- 1,520 sqft · 2.0 stories
- Exterior
- Vertical
Recorded sales
Jun 17, 2024
— REILLY SARAH
Bk/Pg 273/354
Dec 17, 2018
— GARDNER JAMES SURV &
Bk/Pg 0255/0876
Nov 2, 2018
— GARDNER JAMES SURV &
Bk/Pg 0255/0312
Sep 7, 1984
— SCHEARER S BRUCE + PAMELA S
Bk/Pg 0131/0937
More on Elm Street
20 ELM STREET
$318,500 · 0.3 ac · Built 1881
24 ELM STREET
$324,400 · 0.3 ac · Built 1919
27 ELM STREET
$3,419,100 · 2.73 ac · Built 1900
28 ELM STREET
$499,200 · 1.15 ac · Built 1912
30 ELM STREET
$788,700 · 1.18 ac · Built 1880
33 ELM STREET
$1,093,000 · 1.03 ac · Built 1965
39 ELM STREET
$1,338,000 · 0.66 ac · Built 1970
ELM STREET
$165,500 · 0.31 ac